Treceri de pietoni colorate la Târgu-Jiu


O nouă imagine a trecerilor de pietoni, realizată sâmbătă, 10 aprilie 2021, în cadrul unui proiect al Inspectoratului Școlar Județean Gorj și al Inspectoratului de Poliție Județean Gorj. Participanți au fost elevii de la C.N.T.V., participanți la acest proiect la invitația organizatorilor: Bianca Bodescu , Raluca Rasoveanu, Maia Andrei Leoveanu, Iustin Năsturel – Profesor Gabriela Mititica

Potrivit unei comunicări a Poliției Române, trecerile din județ acum sunt colorate și 3D pentru a atrage atenția atât pietonilor, cât și șoferilor, pentru siguranța tuturor participanților la trafic.

„Inițiativa aparține Biroului de Prevenire din cadrul IPJ Gorj, care ne reamintește prin această activitate că trecerea de pietoni este locul pe unde pietonul are dreptul să treacă, doar după ce s-a asigurat în prealabil că o face în siguranță!”, se arată în postarea Poliției.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.