Alegeri 2021 la Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ Gorj


La sfârșitul săptămânii trecute, Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ Gorj și-a ales conducerea pentru următorii cinci ani. Constantin Huică a fost reconfirmat în funcția de președinte, de asemenea și echipa sa. USLI Gorj este cea mai mare structură sindicală la nivel de învățământ din județul Gorj. Din partea FSLI a participat la Conferinta Județeană de alegeri-Cornelia Popa Stravi-secretarul general al acestei structuri sindicale.

Conferința Județeană a USLI Gorj s-a desfășurat în ziua de 9 iulie 2021 la Târgu-Jiu cu participarea extraordinară a doamnei Cornelia Popa-Stravi-secretar general FSLI.

În urma alegerilor, structura de conducere USLI este următoarea. Noul Birou Operativ al USLI Gorj este următoarea:
Huica Constantin-presedinte; Istudorescu Elvis-prim-vicepresedinte; Badea Alin-vicepresedinte; Popica Adrian-vicepresedinte; Neamtu Gheorghe-vicepresedinte; Munteanu Gheorghe (lider LT Turceni)-vicepresedinte
Baleanu Nicolae-informatician CN Cosbuc Motru-vicepresedinte.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.