Peste trei sferturi dintre școlile gorjene încep fizic în 8 noiembrie 2021


Potrivitt ISJ Gorj, 87 din 112 unități școlare cu personalitate juridică din județul Gorj depășesc rata de 60% de personal didactic și nedidactic vaccinat împotriva SARS-Cov-2. Astfel, luni, 8 noiembrie 2021, 77,67% dintre școlile gorjene vor începe cursurile cu prezență fizică.

Sunt 25 de școli gimnaziale, licee și grădinițe din Gorj care nu vor începe școala luni cu prezență fizică. Prima sub linie este Școală Gimnazială Slivilești unde sunt vaccinați 58 la sută dintre profesori. Școlile gimnaziale din Dănciulești și Urdari ocupă locurile imediat următoare cu procente de vaccinare de 57 la sută.

In randul liceelor codașe la vaccinare se numără doar Liceul Tehnologic din Baia de Fier, Liceul Bumbești Jiu și Liceul de Arte din Târgu Jiu, singura unitate de acest fel de la nivelul municipiului.

Reținem și prezentarea lamentabilă a știrii în anumite publicații locale.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.