Gorjul s-a clasat pe locul 8 pe țară la Olimpiada Națională de Geografie


Elevul Alexandru Mihai Bratu-CNTV- face parte din lotul național care va reprezenta România la Olimpiada Internațională de Geografie 2022, de la Paris. A fost al doilea la barajul organizat la București în zilele trecute. Gorjul s-a clasat pe locul 8 pe țară la Olimpiada Națională de Geografie.

Elevii de la CNTV au obținut  rezultate foarte bune  la Olimpiada Națională de Geografie. Astfel, Mihai-Alexandru Bratu (11A) a obținut  premiul special Societatea de Geografie și  calificare în lotul național care va reprezenta România la Olimpiada Internațională de Geografie, Paris 2022; Vlad-Constantin Donoiu (12G) – mențiune Ministerul Educației; Mircea-Andrei Ianăși (10B) – premiu special Societatea de Geografie. Așa cum ne-a obișnuit de atâția  ani cu rezultate bune și foarte bune, lotul a fost coordonat de profesorul Vasile Zaharia.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.