Simularea Bacalaureatului pe 25 si 26 martie 2013

In judetul Gorj in zilele de 25 si 26 martie 2013 se desfasoara simularea Examenului de Bacalaureat. Peste 4000 de elevi sunt asteptati la aceasta simulare.

Potrivit profesorului Marius Badea, inspector scolar general adjunct al judetului Gorj, simularea va respecta absolut toate prevederile Metodologiei, inclusiv camerele de supraveghere.
Dintre informatiile relevante pentru parinti si elevi amintim:ora de incepere a examenului este 11.00: evaluarea lucrarilor se va face in fiecare unitate scolara:notele obtinute de elevi vor fi trecute in cataloage in ziua urmatoare anuntarii rezultatelor finale s.a.

Reclame

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )