Elevii gorjeni intră în vacanţa de Paşte


Magheru 401Elevii gorjeni s-au bucurat în ultima săptămână de un program special la școală, în perioada 7-11 aprilie desfășurându-se programul „Școala Altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!”. După cum s-a văzut în mass-media, elevii au fost implicaţi în foarte multe activităţi.

Începând de vineri, 11 aprilie 2014, elevii vor intra în vacanța de primăvară. Elevii se vor bucura de liber până pe data de 22 aprilie, urmând ca pe 23 aprilie să revină la cursuri. Aceștia vor face doar câteva zile de școală, urmând ca pe 1 mai să intre într-o minivacanță care va dura până pe data de 4 mai, inclusiv.
Cursurile vor continua până pe data de 20 iunie, atunci când elevii vor intra în vacanța de vară. Cei care vor termina mai repede anul școlar sunt elevii clasei a VIII-a și elevii clasei a XII-a. Aceștia vor susține examenele naționale; în cazul lor, cursurile se vor încheia pe data de 13 iunie, respectiv 30 mai.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.