A fost lansat Proiectul „Elevi mai performanţi, părinţi mai implicaţi”

DSC00695Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj a lansat joi, 15 mai 2014, Proiectul „Elevi mai performanţi, părinţi mai implicaţi”. Desfăşurat pe 18 luni, proiectul are drept grup ţintă 3200 de elevi din judeţele Gorj şi Hunedoara, 160 de cadre didactice şi 500 de părinţi.

Proiectul are o valoare de 6509409, 40 lei şi are drept beneficiar direct ISJ Gorj în parteneriat cu ISJ Hunedoara şi Federaţia Naţională a Asociaţilor de Părinţi Bucureşti. Potrivit profesorului Cristinel Gârdu, inspector şcolar şi manager de proiect, obiectivul general al proiectului îl constituie susţinerea formării sistematice a competenţelor cheie, procesului de evaluare, monitorizare sistematică şi stimulare a progresului şcolar pentru un număr de 3200 de elevi din învăţământul gimnazial, în sprijinul unei educaţii decalitate prin dezvoltarea de intervenţii nonformale  extracurriculare inovatoare, cu accent pe dezvoltareaabilităţilor personaleale elevilor din clasa a V-a şi a VI-a, în cadrul programului multiregional.

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )