Colegiul Economic „Virgil Madgearu” va avea sală de sport şi bazin de înot


EconomicColegiul Economic  „Virgil Madgearu”  va avea în curând sala de sport mult aşteptată. Primăria Târgu-Jiu anunţă şi un bonus, construcţia unui bazin de înot în locaţia fostei unităţi militare.

Două unităţi şcolare din municipiul Târgu-Jiu vor intra într-un amplu proces de modernizare. La Colegiul Economic „Virgil Madgearu”, administraţia urmează să realizeze  o sală de sport şi un bazin de înot.

Raul Chiriac, şef Serviciu Investiţii în Primăria Târgu-Jiu, a declarat pentru presa locală: „Trei obiective la unităţi şcolare: realizarea unei săli de sport cu 150 de locuri la Colegiul Comercial «Virgil Madgearu», realizarea unei săli de sport de gimnastică la Şcoala Generală «Gheorghe Tătărăscu» şi un bazin de înot tot la Colegiul «Virgil Madgearu», datorită faptului că acolo dispunem de un teren adecvat preluat de la Unitatea Militară; este vorba de un teren situat în vecinătatea Colegiului; bazinul de înot va fi destinat tuturor elevilor din municipiu”.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.