ZILELE CJRAE GORJ la ediţia a II-a(19-20 iunie 2014)


CFS sio Ion Elena CJRAE Gorj anunţă desfăşurarea în perioada 19-20 iunie 2014 a Simpozionului Judeţean „CJRAE, resursă semnificativă a sistemului educaţional”.Organizatorii manifestării sunt Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţa Educaţională Gorj şi Centrul Judeţean de Asistenţă Psihopedagogică Gorj iar partenerii Consiliul Judeţean Gorj, Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj şi Casa Corpului Didactic Gorj.

După cum  declară Ion Elena şi Ofelia Tulpan, cei doi coordonatori ai manifestărilor, reuniunea specialiştilor din cadrul CJRAE Gorj este un bun prilej pentru prezentarea, dezbaterea şi diseminarea informaţiilor specifice consilierii psihopedagogice, logopediei şi asistenței sociale, pentru cunoaşterea preocupărilor şi realizărilor acestora în domeniul tematicii abordate şi pentru iniţierea de noi contacte între participanți.
În demersul de implementare a unui învăţământ modern şi eficient, schimbul real de idei, experienţe şi rezultate este esenţial pentru creşterea calităţii serviciilor oferite şi a eficienţei profesionale.De asemenea, simpozionul are drept scop conştientizarea rolului fiecărei categorii de specialişti din CJRAE (profesori consilieri, profesori logopezi, asistenţi sociali), ca resursă semnificativă pentru sistemul educaţional din România şi responsabilizarea acestora în vederea desfăşurării unei activităţi educative de calitate.

Participarea la secţiunile simpozionului presupune valorificarea experienței specialiștilor (profesori consilieri școlari, profesori logopezi și asistenți sociali) prin susținerea de referate și comunicări științifice, modalitatea de prezentare fiind Power Point.

 

 

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.