Festivalul „Poarta Sărutului”, ediţia a XIII-a, în 8-10 august 2014


Festival Poarta
Festivalul Naţional de Muzică Folk şi Baladă „Poarta Sărutului” va fi organizat anul acesta în perioada 8-10 august 2014, manifestarea ajungând deja la cea de-a XIII-a ediţie. Acest eveniment a fost susţinut anual de către Primăria şi Consiliul Local Târgu-Jiu. În cadrul festivalului vor concerta nume sonore ale muzicii de folk.
Şi-au anunţat prezenţa nume semnificative ale acestui gen de muzică, precum Mircea Vintilă, Doru Stănculescu, Emeric Imre, Adrian Invaniţchi, Dinu Olăraşu, Dan Vană, dar şi alţi artişti din Bulgaria şi Serbia.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.