Ansambluri din 8 ţări la Festivalul Internaţional de Folclor


Festivalul Internaţional de Folclor va avea loc în perioada 18-22 august 2014. Evenimentul a ajuns la cea de-a XII-a ediţie, având ca participanţi ansambluri folclorice din opt ţări precum Italia, Bulgaria, Turcia, Grecia, Republica Moldova, Ucraina şi Serbia, dar şi România. Şi în acest an, manifestarea este organizată de Ansamblul Artistic Profesionist „Doina Gorjului”. Pentru organizarea acestui eveniment, Consiliul Local Târgu-Jiu a alocat suma de 30.000 de lei.festival folclor

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.