ISJ Gorj distribuie posturile pentru cadrele didactice


inspectoratul-scolar-judetean-gorjInspectoratul Şcolar Judeţean (IŞJ) Gorj va organiza în intervalul calendaristic 31 iulie – 5 august 2014 un număr de trei şedinţe pentru repartizarea cadrelor didactice titulare şi a suplinitorilor, şedinţe ce vor avea loc la Colegiul Tehnic „Ion Mincu” din Târgu-Jiu, acolo unde s-a desfăşurat şi concursul din 21 iulie a.c.

Inspectoratul Şcolar Judeţean  Gorj va organiza în intervalul calendaristic 31 iulie – 5 august un număr de trei şedinţe pentru repartizarea cadrelor didactice tiluare şi a suplinitorilor, şedinţe ce vor avea loc la Colegiul Tehnic „Ion Mincu” din Târgu-Jiu. În acest interval se speră ocuparea a circa 300 de posturi pentru noul an şcolar.

Potrivit programului, în 31 iulie a.c.,  între orele 10:00 – 12:00 se va face repartizarea titularilor care au obţinut nota peste 7 la concursul de Titularizare din acest an. Pe data de 4 august 2014, în intervalul orar 15:00 – 17:00 IŞJ Gorj va face repartizarea suplinitorilor pentru specialitatea Învăţător/Institutor şi Educatoare iar pe 5 august se face repartizarea suplinitorilor pentru toate specializările în intervalul orar 09:00 – 16:00. Repartizarea disciplinelor pentru data de 5 august va fi afişată la Colegiul Tehnic „Ion Mincu”.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.