AJOFM Gorj, o nouă bursă a locurilor de muncă pentru absolvenţi


DSC01072În vederea creşterii gradului de ocupare a forţei de muncă în rândul absolvenţilor diferitelor instituţii de învăţământ, Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă (AJOFM) Gorj va organiza în data de 26 septembrie 2014 evenimentul “Bursa locurilor de muncă pentru absolvenţi”.Activitatea va fi găzduită de Casa de Cultură a Sindicatelor din Târgu-Jiu.

Romeo Chiriac, directorul AJOFM Gorj, ne-a declarat că la finele lunii septembrie vom avea o nouă acţiune „Bursa locurilor de muncă pentru absolvenţi”, toţi cei interesaţi fiind aşteptaţi cu o ofertă, se speră, cât mai diversificată. Potrivit declaraţiei acestuia, „Avem în faţă o acţiune la nivel naţional, organizată în fiecare judeţ. Ne adresăm  tuturor absolvenţilor unităţilor de învăţământ liceale, universitare, sau de şcoli postliceale, promoţia 2014. Suntem în curs de întocmire a  listei cu angajatorii care vor veni la Bursa şi îşi por prezenta locurile de muncă vacante. Încă din iulie când am făcut mai multe vizite la angajatori, i-am chestionat dacă vor să participe la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenţi, iar răspunsurile multora au fost pozitive, însă trebuie să îi recrutăm, să vedem care vor participa cu siguranţă.”

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.