Peste 40 000 de preşcolari şi elevi pentru „Cornul şi laptele”


CornSpre deosebire de alte judeţe unde se înregistrează probleme, aproximativ 42.000 de preșcolari și elevi din clasele de învăţământ primar şi gimnaziu din Gorj  vor avea asigurate lapte și cornuri pe parcursul anului școlar viitor.

La nivelul judeţului Gorj există un acord cadru încheiat pe patru ani şi în baza acestuia în săptămâna aceasta s-au încheiat contractele subsecvente pentru anul şcolar 2014-2015 în baza cărora se vor furniza cele două produse, laptele şi cornul. Produsele vor fi distribuite către şcoli începând cu prima zi a anului şcolar pentru aproximativ 42.000 de elevi”.  Produsele de care beneficiază elevii vor fi distribuite de aceleași societăți comerciale ca și anul trecut. Pentru lapte, suma alocată în anul școlar 2014-2015 este de peste 5 milioane de lei, iar pentru corn, de peste 2 milioane de lei.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.