Microbuzele școlare vin în Gorj și în 2015


Deschidere premier 3Așa cum a anunțat ȘCOALA GORJEANĂ încă din toamna anului trecut, următoarele microbuze școlare vor ajunge în Gorj în acest an. Sunt așteptate 18 microbuze în mai multe tranșe, prima dintre acestea fiind în luna februarie 2015 după cum a declarat presei locale fostul ministru al Cercetării, senatorul Mihnea Costoiu.

Într-o declarație pentru cotidianul GORJ-DOMINO, fostul ministru delegat al Cercetării  a declarat că toate microbuzele promise  în vara anului 2014 vor ajunge în judeţul Gorj, prima tranşă venind chiar în luna februarie. Senatorul a declarat că, deşi nu mai face parte din Ministerul Educaţiei, va susţine proiectele de reabiliatare a şcolilor din comunele Aninoasa şi Bengeşti Ciocadia. „Pe plan educaţional e important să continuăm proiectele pe care le-am propus pe tapet în câteva şcoli care vor intra în reabilitare anul acesta şi pe care voi urmări. Am reuşit să le aprobăm anul trecut, dar nu am reuşit să începem lucrul. Şcolile din Aninoasa şi Bengeşti Ciocadia fac parte din acest program. Microbuzele sunt deja repartizate din punct de vedere administrativ, ordinele ministrului sunt emise, sunt semnate de mine, de către domnul ministru Pricopie şi de către viceprim-ministrul de la aceea vreme, domnul Liviu Dragnea. Acum aşteptăm livrarea lor. Din informaţiile pe care le am, prima tranşă de microbuze va ajunge în luna februarie”, a declarat Mihnea Costoiu

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.