Ion Ișfan a promovat examenul de inspector școlar general


DSC00092Concursul pentru ocuparea posturilor de inspectori scolari a fost programat în perioada 11-20 martie 2015, la Ministerul Educatiei și Cercetării Științifice, unde ar fi urmat sa sustina testul scris toti candidatii care doreau sa ocupe sefia unuia dintre cele 42 de inspectorate scolare. Chiar dacă foarte mulți inspectori școlari generali din țară nu s-au mai prezentat, Ion Ișfan a mers la concurs și l-a câștigat.

După o lungă perioadă de timp, județul Gorj are din nou un inspector școlar general cu concurs în persoana profesorului Ion Ișfan. Acesta se află la conducerea învățământului gorjean din anul 2012 și a avut un contracandidat, Mădălina Ciolocoi, care s-a retras din motive personale.
ISJ Gorj este printre puținele instituții din țară care au șefi validați printr-un concurs.
Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.