Încă un elev de excepție al Gorjului într-un lot lărgit


colegiul-tudor-vladimirescuElevii Gorjului au obținut rezultate foarte bune în etapa națională a Olimpiadelor din această primăvară. Prin prisma rezultatelor obținute, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” și-a tăiat partea leului dacă ne gândim la rezultatele obținute fie și doar de trei elevi: Dumitru Călugăru, Andrei Comăneci sau Ioana Patricia Ișfan.

Andrei Comăneci, elev în clasa a -XII- a la Colegiul Național ,,Tudor Vladimirescu”Târgu-Jiu, a obținut mențiune și medalie de argint la Olimpiada Națională de Matematică, 6-10 aprilie 2015, găzduită la  București. În urma acestui rezultat de excepție, Andrei Comăneci  s-a calificat in  lotul lărgit al României pentru Olimpiada Internaţionala de Matematică.

 

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.