Încă un elev de excepție al Gorjului într-un lot lărgit

colegiul-tudor-vladimirescuElevii Gorjului au obținut rezultate foarte bune în etapa națională a Olimpiadelor din această primăvară. Prin prisma rezultatelor obținute, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” și-a tăiat partea leului dacă ne gândim la rezultatele obținute fie și doar de trei elevi: Dumitru Călugăru, Andrei Comăneci sau Ioana Patricia Ișfan.

Andrei Comăneci, elev în clasa a -XII- a la Colegiul Național ,,Tudor Vladimirescu”Târgu-Jiu, a obținut mențiune și medalie de argint la Olimpiada Națională de Matematică, 6-10 aprilie 2015, găzduită la  București. În urma acestui rezultat de excepție, Andrei Comăneci  s-a calificat in  lotul lărgit al României pentru Olimpiada Internaţionala de Matematică.

Reclame

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )