Concursuri pentru funcția de inspectori școlari în perioada 20 mai-5 iunie 2015


 

inspectoratul-scolar-judetean-gorjInspectoratul Şcolar Judeţean (ISJ) Gorj a anunţat că în perioada 20 aprilie-5 mai 2015 profesorii din județul nostru doritori să fie  inspectori şcolari îşi pot depune dosarele. La nivelul ISJ Gorj trebuie ocupate prin concurs 19 posturi de inspectori şcolari, dintre care 15 cu normă întreagă şi patru cu jumătate de normă.

Potrivit ISJ Gorj se pot înscrie în concurs profesori care sunt absolvenţi ai unei instituţii de învăţământ superior de lungă durată cu diplomă de licenţă sau al ciclului II Bologna cu diplomă de master; sunt titulari, având încheiat contract de muncă individual pe perioadă nedeterminată în învăţământul preuniuversitar, cu gradul didactic I sau titlul ştiinţific de doctor, cu vechime efectivă la catedră de minimum 7 ani în învăţământul preuniversitar; au obţinut calificativul anual foarte bine în ultimii 5 ani şi nu au fost sancţionaţi disciplinar în aceeaşi perioadă, până la înscrierea la concurs, nu au fost condamnaţi penal pentru săvârşirea unei infracţiuni sau nu au fost lipsiţi de dreptul de a ocupa o funcţie de conducere, îndrumare ori control prin hotărâre judecătorească definitivă şi irevocabilă de condamnare penală, sunt apţi din punct de vedere medical şi sunt membri ai Corpului Naţional de experţi în management educaţional.

Posturi scoase la concurs

Cât priveşte posturile de inspectori şcolari, acestea sunt 19 la număr din care 15 cu normă întreagă şi patru cu jumătate de normă. Cele cu normă întreagă sunt de inspector şcolar dezvoltarea resursei umane, inspector şcolar educaţie fizică şi sport, inspector şcolar educaţie timpurie, inspector şcolar fizică/chimie, inspector şcolar istorie, socio-umane, inspector şcolar învăţământ primar, inspector şcolar învăţământ profesional şi tehnic, inspector şcolar limba şi literatura română, inspector şcolar limbi moderne, inspector şcolar management instituţional, inspector şcolar managementul resurselor umane, inspector şcolar matematică, inspector şcolar monitorizarea programelor privind accesul la educaţie/pentru învăţământ special/minorităţi naţionale, inspector şcolar arte/ inspector şcolar învăţământ particular/ alternative educaţionale, inspector şcolar educaţie permanentă/ inspector şcolar activităţi extraşcolare. Cele cu jumătate de normă sunt inspector şcolar geografie, inspector şcolar religie, inspector şcolar informatică, inspector şcolar proiecte educaţionale.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.