525 de meri plantați în școlile din Gorj


 

 

PlantareConsiliul Judeţean Gorj a alocat suma de 10.500 de lei pentru a cumpăra puieţi de măr, pe care să-i planteze la şcoli. Este vorba de 525 de puieţi, care au fost  împărţiţi între 21 de şcoli. Acţiunea de plantare a pomilor fructiferi face parte din măsurile adiacente impuse de programul „Fructe în şcoli”. Fiecare şcoală va primi câte 25 de puieţi. Şcolile care  particip[ la acţiunea de plantare sunt: Novaci, Godineşti, Samarineşti, Leleşti, Ciuperceni, Aninoasa, Polovragi, Ceauru, Drăguţeşti, Dăneşti, Andreeşti, Ţicleni, Târgu Logreşti, Bălceşti, Teleşti, Alimpeşti, Corobăi Dragoteşti, Fărcăşeşti, Ţânţăreni, Cruşeţ şi Liceul Tehnologic Bustuchin

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.