EXCLUSIV Rezultate oficiale faza județeană a Concursului Național ”Tinere condeie”


 

 

 

DSC00012ESEU

Gimnaziu:

-Tudorescu Roxana-clasa a VII-a-Şcoala Gimnazială “Alexandru Ştefulescu”-premiul I

-Marcu Bianca Valentina-clasa a VII-a- Şcoala Gimnazială “Alexandru Ştefulescu”-premiul  II

-Blidea Ştefania-clasa a V-a- Şcoala Gimnazială “Alexandru Ştefulescu”-premiul III

-Chilea Andreea-clasa a VI-a- Şcoala Gimnazială “Alexandru Ştefulescu”-MENŢIUNE

 

Liceu:

Dafinescu Diana-Liceul Tehnologic Novaci-premiul I

-Popa Patricia-CNET-premiul II

-Barac Simona-CNET-premiul III

-Milu Maria Alexandra-CNET-menţiune

 

 

PROZĂ

Gimnaziu:

-Pătrăşcoiu Robert Daniel-clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul I

-Cosma Iulia Miruna-clasa a VIII-a, CNSH, premiul I

-Coiculescu Veronica Ionela-clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul II

-Diaconu Oana Ionela-clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul II

-Dănilă Alice Gabriela-clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul III

-Popescu Cristina Ştefania-clasa a VIII-a- Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul III

-Tiriplică Letiţia Cati-clasa a VII-a- Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul III

-Iacob Iasmina-clasa a VII-a-Şcoala Gimnazială “Alexandru Ştefulescu”-menţiune

-Rusie Andreea-clasa a VI-a- Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-menţiune

 

Liceu

Braşoavă Dana Ştefania-clasa a XII-a-CNET-premiul I

-Toloargă Ioana-clasa a IX-a-CNSH-premiul II

-Popa Patricia-clasa a XI-a-CNET-premiul III

-Morie Nicoleta-clasa a XI-a-CNSH-menţiune

 

POEZIE

Gimnaziu:

Coiculescu Veronica Elena-clasa a VIII-a- Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-premiul I

-Assad Magherescu Daniel-clasa a VII-a-Şcoala Gimnazială “Constantin Săvoiu”-premiul II

-Vlăduţ Roxana-clasa a V-a-Liceul Teologic-premiul III

-Paliţă Alexia-clasa a V-a- Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti Jiu-menţiune

-Petrariu Delia Adela-clasa a VI-a- Şc. Gim. “Alexandru Ştefulescu”-menţiune

-Dragu Oana-clasa a VII-a Şc. Gim. “Alexandru Ştefulescu”-menţiune

-Oprea Silviu-clasa a V-a  Şc. Gim. “Poiana Seciuri”-menţiune

-Tudorescu Roxana-clasa a VII-a-Şc. Gim. “Alexandru Ştefulescu”

 

Liceu:

-Toader Petruţa Diana-clasa a IX-a, CNSH-premiul I

-Mănoiu Ionela-clasa a XII-a, CNET-premiul II

-Popescu Elvira-clasa a XII-a-CNSH-premiul III

-Marcău Andreea Dorina-clasa a IX-a-CNSH-menţiune

-Bondoc Mihaela-clasa a IX-a, CNSH-menţiune

-Besoi Biana-clasa a IX-a, CT “Gheorghe Magheru”-menţiune

-Toloargă Ioana-clasa a IX-a-CNSH-menţiune

-Braşoavă Dana Ştefania-clasa a XII-a-CNET-menţiune

 

DRAMATURGIE

Gimnaziu

-Dobromir Maria Bianca-clasa a VII-a, Şcoala Gimnazială Nr 1 Bumbeşti-Jiu, premiul I

-Lungu Bianca-clasa a V-a, Liceul Teologic Tg-Jiu, premiul II

 

Liceu

-Geamantan Gogu Andreea-Teodora-clasa a IX-a, Colegiul Tehnic “General Gheorghe Magheru”-premiul I

-Popa Alexandru Emil-clasa a XII-a, CNET, premiul II

 

 

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s