Echipa lui Ion Ișfan de la ISJ Gorj confirmată prin concurs


DSC00092Inspectoratul Școlar Județean Gorj este printre puținele asemenea instituții din țară care are mare parte din inspectori confirmați prin concurs MECS. Inspectorul școlar general și 10 inspectori școlari au fost confirmați pe posturi prin concurs. Sunt în continuare neacoperite prin concurs posturile de inspector școlar general adjunct și inspectori de Sport, Geografie, Istorie-Socio-Umane, Informatică.

În această săptămână s-a finalizat concursul  pentru funcţiile de inspector şcolar din cadrul ISJ, nu mai puţin de 10 inspectori fiind reconfirmaţi pe posturi. La nivelul ISJ Gorj au fost ocupate prin concurs postul de inspector general de către Ion Işfan şi următoarele funcţii de inspectori şcolari:  inspector învăţământ primar – Ion Popescu, inspector şcolar limba şi literatura română – Georgeta Popescu, inspector şcolar limbi moderne – Marieta Pavel, inspector şcolar arte – Gabriel Popescu, inspector şcolar managementul resurselor umane – Liliana Andriţoiu, inspector şcolar pentru dezvoltarea resurselor umane – Adrian Popescu, inspector şcolar fizică, chimie, biologie – Ileana Popescu, inspector şcolar învăţământ tehnic – Melania Popescu inspector şcolar activităţi extraşcolare – Grigore Alexandrescu, inspector şcolar minorităţi – Cristinel Gârdu, inspector şcolar management educaţional – Marius Staicu.

De la începutul lunii iunie 2015, profesorul Petre Nanu s-a retras din funcția de inspector școlar general adjunct. Acesta se va întoarce la catedră în cadrul Colegiului Economic ”Virgil Madgearu”.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.