Festival Internațional de Folclor la Târgu-Jiu


În perioada 17-22 august 2015 are  loc la Târgu Jiu  Festivalul Internațional de Folclor, organizat de Ansamblul Artistic Profesionist „Doina Gorjului“ şi Consiliul Judeţean Gorj. În oraşul lui Brâncuşi se vor afla ansambluri de muzică populară din țări precum Italia, Bulgaria, Serbia, Macedonia, Albania şi Turcia. Festivalul s-a deschis pe 17 august şi a debutat cu o paradă a portului, dansului şi cântecului tradiţional.Festival 1 Festival 2 Festival 3 Festival 4

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.