Fotoclubul C.N.E.T. și „moștenirea Brâncuși”


coperta(5)Fotoclubul CNET marchează cei 140 de ani de la nașterea sculptorului Constatin Brâncuși printr-un proiect fotografic intitulat „Moștenirea Brâncuși. Photography”, în parteneriat cu Asociația „Școala Gorjeană”, Consiliu Școlar al Elevilor CNET și Crow Studios.

Bianca Nanu, elevă la Colegiul Național „Ecaterina Teodoroiu” în clasa a X-a și membră a Fotoclubului CNET, ne-a declarat că „ideea acestui proiect s-a născut în urmă cu câteva săptămâni, atunci când fotoclubul și-a reluat activitatea într-o nouă formulă. Alături de ceilalți membri ai fotoclubului ne-am propus să marcăm cei 140 de ani de la nașterea marelui sculptor Constantin Brâncuși, organizând în workshop în Parcul Central și Parcul Coloana Infinitului. Proiectul s-a finalizat cu realizarea unei videoproiecții care cuprinde cele mai bune 30 de fotografii realizate în cadrul workshop-ului intitulat „Moștenirea Brâncuși. Photography”. Alături de membrii actuali ai fotoclubului au participat la acest proiect, în calitate de invitați, elevi de la Colegiul Național „Tudor Vladimirescu”, dar și membri mai vechi ai Fotoclubului CNET. Prin acest proiect ne propunem să contribuim și noi la promovarea imaginii județului Gorj și, implicit, a operelor lui Constantin Brâncuși de la Târgu-Jiu. Proiectul va putea fi vizionat în curând atât pe pagina de facebook a Fotoclubului CNET, pe platforma youtube, dar și în format digital.”

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.