ZIUA PORŢILOR DESCHISE la Şcoala Gimnazială „Gheorghe Tătărăscu” (Nr. 1) din Târgu Jiu

PregatitoareŞcoala Gimnazială „Gheorghe Tătărăscu” (Nr. 1) din Târgu Jiu îsi va deschide portile pentru a-i primi pe viitorii elevi, sâmbătă, 27 februarie 2016, între orele 9.00 şi 15.00 în cadrul activităţii intitulate „ZIUA PORŢILOR DESCHISE“.

Unitatea de învăţământ din str.23 August, nr.47 aşteaptă vizita a zeci de preşcolari de la mai multe grădiniţe, care vor fi întâmpinaţi de profesori cu multe surprize.
Viitorii şcolari, dar şi de părinţii lor, vor avea ocazia de a vizita spaţiile în care se vor desfăşura activităţile claselor pregătitoare şi de a discuta cu cadrele didactice cu privire la metodologia de înscriere, programa şcolară, strategii de învăţare la clasa pregătitoare, activităţi şcolare şi extraşcolare care se organizează în unitatea noastră.
De asemenea, micuţii vor putea admira o expoziţie cu produse ale activităţii elevilor nostri.
Activităţi propuse:
 “Cei mici în lumea celor mari”
 “Descoperim tainele şcolii”
 Jocuri de intercunoştere
 Prezentări PPT
 Programe artistice
Pentru următorul an şcolar, la Şcoala Gimnazială „Gheorghe Tătărăscu” sunt disponibile 100 de locuri pentru clasa pregătitoare.

Director adjunct,
Prof. Rădoi Adriana-Cristina

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare: