25 de elevi gorjeni se pregătesc pentru etapele naționale ale Olimpiadelor de Fizică și Chimie


DSC0005025 de elevi, de la mai multe unități de învățământ din Gorj, au fost selectați să facă parte din loturile lărgite ale județului pentru Olimpiada Națională de Chimie și Olimpiada Națională de Fizică. potrivit ISJ Gorj,  cei 25 de elevi au fost selectați în baza rezultatelor obținute la etapele județene ale celor două olimpiade, ce s-au desfășurat luna trecută. Etapele naționale sunt programate în perioada 17 – 22 aprilie, pentru Chimie, respectiv 15 – 20 aprilie, pentru Fizică.
În cazul Olimpiadei de Chimie, componența lotului lărgit este următoarea: Ișfan Ioana Patricia (clasa a XII-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Barac Simona (clasa a XI-a, Colegiul Național ”Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu), Rădoi Adela (clasa a X-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Ușurelu Florian (clasa a IX-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Roșca Ruxandra Raluca (clasa a VIII-a, Școala Gimnazială Nr. 3 Rovinari), Ursu Ianis Vlad (clasa a VIII-a, Școala Gimnazială Nr. 2 Motru), Boeriu Monica (clasa a X-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Tecșa Vladimir (clasa a XI-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Panduru Lorena (clasa a X-a, Liceul Tehnologic Baia de Fier).
În ceea ce privește lotul lărgit pentru Olimpiada Națională de Fizică, componența acestuia este următoarea: Tilea Andrei (clasa a VI-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Nedelcu Alexandru, clasa a VII-a, Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu”, Târgu-Jiu), Sprâncenatu Bogdan Andrei (clasa a VII-a, Școala Gimanzială Nr. 2 Motru, Țîr Vlad (clasa a VIII-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Amza Andreea (clasa a IX-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Cojocaru Cosmin (clasa a X-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Mihăilescu Vlad Tiberiu (clasa a XI-a, Colegiul Național ”Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu), Radu Adrian (clasa a XII-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Popeangă Mihnea (clasa a VIII-a, Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu” Târgu-Jiu), Elinescu Cristina (clasa a VI-a, Colegiul Național ”George Coșbuc” Motru), Dobrescu Adrian (clasa a XI-a, Colegiul Național ”Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu), Covei Denis (clasa a VI-a, Școala Gimnazială ”Alexandru Ștefulescu” Târgu-Jiu), Davițoiu Emil Andrei (clasa a VIII-a, Școala Gimnazială ”Alexandru Ștefulescu” Târgu-Jiu), Durla Cosmin (clasa a IX-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu), Cîrnu Ioana Teodora (clasa a VI-a, Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu) și Dan Alexandru (clasa a XI-a, Colegiul Național ”George Coșbuc” Motru).

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.