Gheorghe Nichifor, vicepreședinte de calibru la Consiliul Județean Gorj


 

 

 

 

 

 

 

 

Consiliul Județean Gorj are de marți, 30 mai 2017, un nou vicepreședinte în persoana profesorului Gheorghe Nichifor, actualul director al Colegiului Național ”Ecaterina Teodoroiu”. Doctor în istorie, președinte al filialei Gorj a Societății de Științe Istorice, Gheorghe Nichifor este un om de cultură reprezentativ pentru județul Gorj și nu doar pentru aceste meleaguri. Opoziția a votat pentru un alt candidat demonstrând că nu poate părăsi logica de partid.

Gheorghe Nichifor a fost ales în funcția de vicepreședinte al Consiliului Județean cu 20 de voturi pentru si 12 împotrivă. Contracandidatul său a fost Gheorghe Orzan, de la PNL Gorj, acesta a obținut 12 voturi pentru. Dascălul gorjean are o carieră prestigioasă de istoric și manager de învățământ, ocupând mulți ani funcția de inspector școlar general adjunct sau inspector școlar de specialitate iar în ultimii 15 ani pe cea de director al CNET. În anul 2012 a refuzat funcția de inspector școlar general.

 

 

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.