Postul de inspector școlar general adjunct la Gorj din nou liber


Ministerul Educaţiei Naţionale a anunţat astăzi organizarea unei selecţii pentru ocuparea a 14 funcţii vacante de inspector şcolar general din inspectoratele şcolare judeţene Arad, Brăila, Buzău, Caraş-Severin, Călăraşi, Constanţa, Ialomiţa, Ilfov, Mehedinţi, Mureş, Olt, Sibiu, Tulcea, Vrancea şi a unei funcţii temporar vacante de inspector şcolar general la ISJ Braşov și 12 funcții de inspector școlar general adjunct, inclusiv la Gorj.

Potrivit unui anunţ publicat pe site-ul MEN, se va face selecţie şi pentru ocuparea a 12 funcţii vacante de inspector şcolar general adjunct din inspectoratele şcolare judeţene Alba-1, Arad-1, Botoşani-1, Gorj-1, Giurgiu-1, Harghita-1, Mureş-1, Olt-2, Teleorman-1, Tulcea-1 şi Vrancea-1 dar şi pentru ocuparea a 2 funcţii temporar vacante de inspector şcolar general adjunct la ISJ Sălaj şi Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti. „Funcţiile pot fi ocupate de cadre didactice care, conform prevederilor art. 260 alin. (1) din Legea educaţiei naţionale nr. 1/2011 cu modificările şi completările ulterioare, îndeplinesc cumulativ următoarele condiţii: sunt titulare în învăţământ, au absolvit cu diplomă de licenţă studii universitare, au gradul didactic I sau titlul ştiinţific de doctor, sunt membre ale corpului naţional de experţi în management educaţional”, precizează MEN.

Până la acest moment, funcția de inspector școlar general adjunct la ISJ Gorj a fost girată de profesorul Daniel Mocioi iar în ultimii ani concursul a fost organizat de mai multe ori.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.