Targul regional de produse si servicii – Companiile pilot Junior Achievement la CNTV


Sala de Sport a Colegiului Național ”Tudor Vladimirescu” din Târgu-Jiu găzduiește miercuri, 25 aprilie 2018, Târgul regional de produse și servicii-Companiile pilot Junior Achievement. Vor participa firme de exercițiu din CNTV, CN ”Virgil Madgearu”, CN ”George Coșbuc” Motru și Liceul Teoretic Novaci.

Evenimentul are drept obiective: Promovarea antreprenoriatului in randul elevilor; Elaborarea unui plan de afaceri; Realizarea unei cercetari de piata; Realizarea unei versiuni de test a produsului sau serviciului; Interactiunea cu potentiali clienti; Interactiunea cu un antreprenor pentru feed-back. Participanti: firme de exercitiu de la C.N. „Tudor Vladimirescu”; firme de exercitiu de la C.N. „Virgil Madgearu”; firme de exercitiu de la C.N. „George Cosbuc” Motru; firme de exercitiu de la Liceul Teoretic Novaci.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.