6 – 13 mai 2019 – EXPOZIȚIE –Concursul Regional Târgul Floriilor

În prag de Florii, minunile create de sute de elevi din mai multe județe ale țării au fost premiate în cadrul Concursului Regional Târgul Floriilor organizat de Școala Gimnazială Sfântul Nicolae, Colegiul Tehnic Ion Mincu din Târgu Jiu și Școala Gimnazială Nr.5 din Râmnicu Vâlcea în colaborare cu Asociațiile de părinți și în parteneriat cu școli din 7 județe (Dolj, Mehedinți, Vâlcea, Hunedoara, Sibiu, Teleorman, Constanța), Inspectoratul Școlar Județean Gorj, Casa Corpului Didactic Gorj și Muzeul Județean Gorj Alexandru Ștefulescu. Activitatea s-a desfășurat la Școala Gimnazială Sfântul Nicolae, din Târgu Jiu și a constat într- un concurs de creativitate și expoziție a lucrărilor realizate de elevii școlilor, dar și de elevii din școlile partenere din mai multe județe, pe tema Sărbătorilor Pascale.
După finalizarea concursului, lucrările premiate au fost expuse la Muzeul Județean Gorj Alexandru Ștefulescu unde vor putea fi admirate în perioada 6- 13 mai 2019.
Vă așteptăm!

Reclame

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )