Gheorghe Nichifor, un nou mandat în fruntea istoricilor gorjeni


 

La jumătatea acestei săptămâni, în filiala Gorj a Societății de Științe Istorice din România au fost organizate alegeri. SSIR  Gorj, una dintre cele mai puternice filiale din țară prin număr de membrii și activități, va avea la conducerea sa și în următorii patru ani pe profesorul și istoricul Gheorghe Nichifor. Din conducerea filialei Gorj vor face parte și în următorii patru ani prof. dr. Marcela Mrejeru-inspectorul școlar general al județului Gorj, prof. Grigore Alexandrescu-inspector școlar, prof. Cristian Ciobanu-inspector școlar, Cristina Paula Vasiloiu-director Serviciul Județean Gorj al Arhivelor Naționale, Albinel Firescu-șef de secție în cadrul Muzeului Județean de Istorie ”Alexandru Ștefulescu”, prof. dr. Dorina Nichifor-reprezentantul Gorjului în conducerea centrală SSIR, prof. Cornel Șomîcu-directorul Săptămânalului VERTICAL ș.a.

Configurația noului Birou Executiv Județean al SSIR Gorj este următoarea:

prof. dr. Gheorghe Nichifor – președinte

prof. Cornel Șomîcu– vicepreședinte

prof. Elvis Istudorescu – secretar executiv

prof.  Dorel Șorop – trezorier

prof. dr. Marcela Mrejeru-membru

prof. dr. Dorina Nichifor – membru

prof. Grigore Alexandrescu– membru

prof. Cristian Ciobanu  – membru

prof. dr. Albinel Firescu-membru

arhivist  Cristina Vasiloiu – membru

prof. Teodor Voicu-membru

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.