Tablete pentru 250 000 de elevi


În urma ultimei ședințe, Guvernul va aloca din fondul de rezervă 150 de milioane de lei pentru achiziționarea de tablete pentru 250.000 de elevi defavorizați, care acum nu au posilbitatea să participe la cursurile online la distanță, a anunțat Ionel Dancă, șeful Cancelariei prim-ministrului.

Autoritățile au anunțat că dezvoltarea sistemului de învățământ online este o prioritate în această perioadă.

În funcție de evaluările care vor fi făcute pe parcus, numărul elevilor ar putea să crească, „astfel încât toți cei care în acest moment nu pot participa la sistemul de învățământ online să poată avea această facilitate în cursul acestui an”, a mai spus Ionel Dancă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.