Proiect finanțat de Ministerul Educației la UCB


În Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu-Jiu se va desfăşura, în perioada 14.05.2021 – 17.12.2021, proiectul CNFIS- FDI-2021-0512, cu titlul „Suport logistic inovativ şi eficient pentru gestionarea, stimularea şi promovarea cercetării în UCB””, ACRONIM: ActorEduCat. Proiectul este finanțat de Ministerul Educației, din fondul de dezvoltare instituțională, Domeniul 6: Dezvoltarea capacității instituționale pentru cercetare în universități şi are ca obiectiv general îmbunătățirea calității activității de cercetare ştiinţifică, prin dezvoltarea sistemului de management logistic al activității de cercetare din universitate, administrarea şi gestionarea produselor de cercetare elaborate şi publicate de cadrele didactice şi de cercetare şi transferul cunoaşterii către societate. De asemenea, va fi organizat un curs de perfecţionare în domeniul cercetării ştiinţifice, ce are ca scop dezvoltarea de competenţe în domeniul cercetării ştiințifice şi stimularea activităţii de cercetare ştiințifică trandisciplinară.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.