NOAPTEA MUZEELOR pe 17 mai 2014


Iubitorii de cultură sunt așteptați și anul acesta la „Noaptea Muzeelor”, care se va desfășura sub sloganul „Să alungaţi singurătăţile într-o singură noapte”. Evenimentul urmează a fi organizat sâmbătă, 17 mai, între orele 15:00 şi 24:00. La fel ca în fiecare an, și de această dată sunt aşteptate sute de persoane dornice să se bucure gratis de exponatele muzeelor din Târgu-Jiu şi Târgu-Cărbuneşti. Vizitatorii vor beneficia de educaţie muzeală, expoziţii, momente coregrafice, teatru, dar şi alte activităţi.Muyeu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.