Controale în şcolile Gorjului


14-liceul-nouÎn perioada 4-8 septembrie 2014, echipe formate din reprezentanţi ai Instituţiei Prefectului, Consiliului Județean Gorj, Direcţiei de Sănătate Publică, Inspectoratului Şcolar Judeţean și ai Direcției Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor,  efectuează  începând de astăzi controale la unităţile de învăţământ, privind atât condiţiile igienico – sanitare, cât şi documentaţiile, autorizaţiile sanitare, care arată faptul că şcolile se încadrează în standardele normale de funcţionare din punct de vedere sanitar.

Potrivit programului anunţat pentru astăzi, unitățile școlare verificate astăzi sunt cele de pe traseele: Tg Jiu – Scoarța – Săcelu – Crasna – Novaci – Bumbești Pițic – Polovragi – Alimpești – Roșia de Amaradia – Prigoria – Albeni – Bengești Ciocadia si Tg Jiu – Tg Cărbunești – Licurici – Hurezani – Logrești – Bustuchin – Căpreni – Stejari – Stoina – Crușeț – Dănciulești – Berlești. Astfel de controale vor continua și mâine dar și luni, la alte unități școlare din județ după un program care va fi anunţat în timp util.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.