Moise Bojincă rămâne în fruntea UCB pentru o perioadă


moise-bojinca
Rectorul Universităţii „Constantin Brâncuşi”, Moise Bojincă, şi-a depus recent demisia din funcţie după ce instituţia nu a reuşit să atragă studenţii preconizaţi pentru noul an universitar. Acesta se află oricum la final de mandat şi nu ar mai vrea să continue în această funcţie, preferând să se concentreze pe alte proiecte.

Moise Bojincă şi-a depus demisia din funcţia de rector al Universităţii „Constantin Brâncuşi” (UCB) din Târgu Jiu. Moise Bojincă ne-a declarat că a luat această decizie din motive pur personale dar că nu exclude să mai rămână în fruntea instituţiei de învăţământ superior cel puţin o perioadă.
Contractul managerial al lui Moise Bojincă este valabil până la începutul noului an universitar dar el a fost prelungit deja de Senatul Universităţii pentru o perioadă. UCB a pierdut deja pe cei doi prorectori, care au renunţat din aceleaşi motive la conducere, şi este posibil ca din această toamnă să aibă un rector nou.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.