Victor Ponta deschide anul şcolar la CNTV


Ponta deschidereCa şi anul trecut, premierul Victor Ponta deschide anul şcolar tot în Gorj şi tot la Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu”. Premierul va fi însoţit de ministrul Mihnea Costoiu, senator de Gorj. Alături de premier se vor afla la CNTV Ion Călinoiu-preşedintele Consiliului Judeţean Gorj, primarul Florin Cârciumaru şi inspectorul şcolar general Ion Işfan.

Deschiderea noului an şcolar din România se va face şi în anul acesta tot la Târgu-Jiu unde premierul va merge la festivităţile de la CNTV.  Alături de premier, la Târgu Jiu va fi prezent şi  Mihnea Costoiu, ministrul delegat pentru Învăţământ Superior, Cercetare Ştiinţifică şi Dezvoltare Tehnologică. Şi anul trecut, Victor Ponta a participat la festivitatea de deschidere a anului şcolar tot la Colegiul Naţional «Tudor Vladimirescu». Ion Işfan. inspectorul şcolar general, a declarat pentru ŞCOALA GORJEANĂ: „Mergem la unităţile de învăţământ care au cele mai bune rezultate, iar Colegiul Naţional «Tudor Vladimirescu» respectă acest deziderat. Ne bucurăm că premierul României reuşeşte să păstreze această tradiţie care în anii trecuţi a presupus participarea domniei sale la festivităţi la CNET şi CNSH”“.
Victor Ponta va împărţi cele zece microbuze destinate transportului elevilor care au fost repartizate judeţului Gorj. „Microbuzele vor fi date luni, la deschiderea anului şcolar chiar de către primul ministru“, a spus Ion Călinoiu, preşedintele Consiliului Judeţean Gorj.

Citeste mai mult: adev.ro/nboa9e

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.