Se găsesc bani pentru profesori


 

remus-pricopie nouRemus Pricopie, ministrul Educației Naționale, vine cu alte vești bune pentru cadrele didactice. Electorale sau nu, măsurile anunțate de ministrul Educației ar putea îmbunătăți viața cadrelor didactice.

Astfel, profesorii vor primi din nou bani pentru dezvoltare profesională, însă aceasta va fi majorată la 150 de euro, a declarat duminica, pentru Agerpres, ministrul Educatiei Nationale, Remus Pricopie. Acesta a declarat că:  „Știți că bugetele au crescut, ne uităm în execuția bugetară, nu în promisiuni. Deja după doi ani putem să vedem execuția bugetară. Eu sunt convins că si pentru 2015 vor crește sumele, în plus am încercat si vom folosi la maximum resursele europene, fondurile structurale în lunile urmatoare. Profesorii vor primi din nou acel instrument, cândva era 100 de euro, acum vor fi 150 de euro pentru dezvoltare profesională”.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.