Elevii şi preşcolarii, în cea mai mare vacanţă de iarnă din ultimii ani

Elevii şi preşcolarii au intrat vineri, după finalizarea cursurilor, în vacanţa de iarnă, urmând să se întoarcă la cursuri luni, 11 ianuarie, potrivit calendarului aprobat de Ministerul Educaţiei.Este cea mai lungă vacanţă de iarnă din ultimii ani, până acum aceasta având o durată de doar două săptămâni.

DSC00151Semestrul al doilea este structurat astfel: cursuri de luni, 15 februarie 2016, până vineri, 22 aprilie 2016, vacanţa de primăvară de sâmbătă, 23 aprilie 2016, până marţi, 3 mai 2016. Cursurile vor continua de miercuri, 4 mai 2016, până vineri, 24 iunie 2016. Vacanţa de vară va începe sâmbătă, 25 iunie 2016, şi se va încheia duminică, 11 septembrie 2016. Săptămâna „Şcoala Altfel” va rămâne în aceeaşi perioadă: 18 – 22 aprilie 2016.

Cursurile claselor terminale din învăţământul liceal se vor încheia pe 3 iunie 2016, iar ale ultimei clase de gimnaziu se vor încheia pe 17 iunie 2016.

Reclame

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )