CULTURĂ Dezbatere la Universitatea ”Babeș-Bolyai”: ”Fondul Moldova-Planul Marshall al României pentru Republica Moldova”


UBBFacultatea de Studii Europene din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai împreună cu Institutul de Ştiinţe Politice şi Relaţii Internaţionale ,,Ion I.C.Brătianu”, Institutul de Cercetări Europene (ICE), Fundaţia Universitară a Mării Negre, Centrul pentru Negocieri şi Medieri Internaţionale şi Europene (CNMIE), organizează joi, 14 ianuarie 2016, dezbaterea cu titlul ,, Fondul Moldova- Planul Marshall al României pentru Republica Moldova“.

Evenimentul va avea loc la Institutul de Cercetări Europene (str. Em. De Martonne nr. 1), din Cluj-Napoca dar are o problematică de reținut mai ales în actualul context economic politic și social din Republica Moldova.
În deschidere vor lua cuvântul: Dan Dungaciu, directorul Institutului de Ştiinţe Politice şi Relaţii Internaţionale ,,Ion I.C. Brătianu” al Academiei Române şi Petrişor Peiu, directorul Departamentului de Analize Economice din cadrul Fundaţiei Universitare a Mării Negre. Dezbaterea va fi moderată de conf. univ. dr. Melania-Gabriela Ciot, de la Facultatea de Studii Europene.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.