Festival-concurs național de artă plastică pentru copii ”Hristos a Înviat!”


 

DSC00026Elevii cu vârste cuprinse între 7 și 18 ani sunt invitați să participe la cea de-a VIII-a ediție a Festivalului-concurs național de artă plastică pentru copii ”Hristos a Înviat!”.

Concursul se adresează tuturor elevilor din școlile generale, precum și celor care frecventează cercurile de profil din cadrul Școlilor Populare de Artă. Disciplinele de concurs sunt pictură (sticlă, hârtie și lemn), grafică și colaj. Pentru școli generale, concursul se va desfășura pe două categorii de vârstă: 7 – 10 ani și 11 – 14 ani. Elevii de la Școlile Populare de Artă vor concura la patru categorii de vârstă: preșcolari, 7 – 10 ani, 11 – 14 ani și 15 – 18 ani. Fiecare instituție poate participa cu un număr de maxim șase lucrări/disciplina de concurs. Lucrările pot fi trimise până la data de 18 aprilie (data poștei) pe adresa: Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale, str. Mircea cel Bătrân, nr. 40, Giurgiu. Vernisarea și premierea celor mai bune lucrări va avea loc în data de 6 mai 2016.

Un gând despre “Festival-concurs național de artă plastică pentru copii ”Hristos a Înviat!”

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.